Divergencia

30.06.2014 18:02

 

 

Niečo v skratke k obálke:

Obálka knihy sa mi veľmi páči. Aj keď, zdá sa mi, že ju teraz nejako vynovili a zosvetlili. Páči sa mi farba obálky, nadpis aj jej výzor celkovo. Obálka je podľa mňa skvelá, lepšia než originál (aspoň ja si to myslím).

Hodnotenie obálky: 5/5 !

Niečo k téme knihy:

Kniha má zaujímavý námet. Veľmi sa mi páči táto pomerne hrozivá budúcnosť Chicaga. Najviac sa mi páči nápad s frakciami, ale aj to s divergentnými je originálne. Veronica Roth nám prináša novú víziu budúcnosti, a hoci sa nehrá s prostredím, napriek tomu to tam ako čitateľ veľmi nepotrebujem.

Postavy a dej:

Hlavná hrdinka (Tris) ma v ďalších dieloch dokázala poriadne naštvať, mnohokrát ani netuším prečo. Len sa mi občas nepozdávalo, aká bola až prehnane odvážna. Často konala na vlastnú päsť a potom jej ostatní museli pomáhať. Ostatné postavy sú celkom fajn, Tobias sa mi občas zdá tiež trošku zvláštny, ale všímam si to počas knihy iba občas. Ďalej sa mi páči, že takmer každá menovaná postava v Divergencii má svoje miesto, nie je tam pomenovaný žiaden náhodný okoloidúci. Preto každá postava, ktorá sa tam vyskytne je pre dej dôležitá. Jediné, čo by som vytkla hlavnej postave je, že sa príliš rýchlo zmenila na bojovníčku. Teda, tomu rozumiem, len sa mi to k jej povahe občas nehodí. Ona je vystrašená, ale miestami sa správa ako najskúsenejšia bojovníčka na svete. Za jej povahu strhávam knihe 0,5 boda.

Dej nám napreduje plynulo a veľmi rýchlo. Tris je dobrá rozprávačka, v tomto mi absolútne vyhovuje.

Hodnotenie knihy: 4,5/5

Hodnotenie knihy s obálkou: 9,5/10

Komu by sa kniha mohla páčiť:

Kniha je svetový fenomén, takže asi skoro každému. :P

Niečo na záver:

Divergencia sa veľmi rýchlo stala neuveriteľne populárnou a je často porovnávaná s Hrami o život. Mne sa tieto dve knihy nesplietajú, aspoň Divergencia s Hrami nie. Rezistencia (druhý diel) tak tam musím naozaj súhlasiť - podobá sa to Hrám o život 3: Drozdajka. Čo už, keď chcete napísať neuveriteľne úspešnú sériu, niekde sa musíte inšpirovať. A možno si to ani neuvedomíte a napriek tomu sa inšpirujete.

P.S.: K tejto recenzii sa viažu aj ďalšie recenzie na blogu:

  1. Recenzia na knihu Rezistencia (2. diel Divergencie).
  2. Recenzia na knihu Experiment (3. diel Divergencie).
  3. Film vs. kniha - Divergencia.

Kris :3

Divergencia

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok