Moje sladké šestnáste storočie

30.05.2014 19:37

Moja recenzia:

Hneď na úvod opravujem Počet strán. Má ich byť 272.

Táto kniha sa mi pomerne páčila. Nikdy som nečítala historické knihy, ale táto sa mi celkom páčila. Nebola to úplne historická kniha, ale odohrávala sa v renesančnej Florencii, čo je pomerne v dávnej histórii (cca rok 1500) :)

Bavilo ma čítať, ako sa vtedy žilo, aké boli zvyky a ako to tam vyzeralo. Hlavná hrdinka má so sebou veci z 21.storočia, napríklad iPad, atď. To sa mi na knihe páčilo, dodalo jej to šťavu.

Postavy sa mi tiež páčili, boli zaujímavé. Opäť ma bavilo vidieť, ako sa správali obyvatelia renesančnej Florencie. Cat prežíva aj napätie, keď ju chcú vydať za staršieho muža, ktorého však ona nechce. Našťastie sa však vráti domov v správny čas, tesne pred svadbou, ktorá je ešte horšia ako narodeninová oslava, ktorú by organizovala jej nevlastná mama.

Iba záver mi pripadal zmätený, nejasný. Nejako som mu nerozumela. Knihy sa bežne končia nejasne, aby sme čakali na pokračovanie. Neviem však o tom, že by sa k tejto knihe pokračovanie plánovalo,hoci to niektorí tvrdia, ale ak áno, bolo by to fajn a veľa vecí by mi to vysvetlilo.

Hodnotenie: 2,9/5

Hodnotenie kleslo najmä kvôli nejasnému záveru. Keby to tam bolo jasnejšie, aj hodnotenie by bolo vyššie :)

Kris :3

Recenzia - Moje sladké šestnáste storočie

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok

Anketa

Páči sa vám recenzia?

áno (6)
86%

ani nie (1)
14%

Celkový počet hlasov: 7