Odviaž sa! (Keri Smith)

21.12.2014 15:37

Autor: Keri Smith

Názov: Odviaž sa! Môj bláznivý zápisník

Anotácia: Nový svetový hit! Nezvyčajný zápisník pre všetkých, ktorí sa chcú dobre zabaviť a zároveň otestovať svoju kreativitu. Mládež je ním posadnutá. Po internete koluje obrovské množstvo fotografií a bláznivých videí o tom, čo všetko sú schopní so svojím zápisníkom urobiť.

Vezmi tento špeciálny zápisník do ruky a bude to fakt husté! Upozornenie! Keď sa začítaš do tohto zápisníka, možno sa zašpiníš farbou alebo niečím iným. Možno zmokneš. Možno urobíš rozhodnutia, o ktorých v podstate pochybuješ. Možno ti bude ľúto za perfektným stavom zápisníka, v akom si ho získal. Možno si všade začneš všímať tvorivú deštrukciu. A možno začneš žiť o čosi bezstarostnejšie.

 

Táto kniha nie je klasická kniha, aké zvyknem recenzovať. Je to bláznivý zápisník plný úloh na odviazanie sa, či na zahnanie nudy. A ako to bolo v mojom prípade?

Nuž, kniha ma pomerne zaujala. Úlohy som si neprečítala vopred, a to bola možno moja osudová chyba. Niektoré úlohy mi totižto nesadli. Vôbec. Ani trošku.

Ja si neviem predstaviť, že by som hádzala knihu o stenenu, alebo by som vytrhla stránku a sledovala ako sa rozkladá v komposte. Prepáčte, ja ako milovníčka kníh takéto postupy neschvaľujem! :)

Jop, mne sa táto knižka páči v pevnom skupenstve bez akýchkoľvek rán, či vytrhnutých stránok. Nuž, som citlivá bytosť (iba na knihy), a nepáči sa mi, že by som mala knihe ubližovať!

 

Na druhej strane, nájdu sa tu aj zábavné, vtipné a nápadité úlohy. Doteraz nikto žiaden podobný zápisník s úlohami nenapísal, preto sa mi páči jeho originalita.

Vidíte? Niektoré úlohy sú naozaj fajn a vyplnia vám voľný čas. Napríklad mne ho tento zápisník vyplnil dnes. Povedala by som, že zápisník je jednoznačne cool. Rozhodne sa však s tými drastickými úlohami nestotožňujem! Ja si to ako milovníčka kníh jednoducho neviem predstaviť...

Verím, že existujú tisícky teen, ktorým sa pái práve táto knižná brutalita. Ja tento štýl zábavy neuznávam, no určite sa nájdu ľudia, ktorým sa to páči. Tak keď si nemajú na kom vybiť svoju agresivitu a musia hádzať knihu o stenu X) (PS: to nebolo myslené v zlom... aj ja som ju kvôli videu musela slabo hodiť, ale poistila som to 10 vankúšmi :D)

A ešte hodnotenie... skoro som zabudla!

Tejto knihe dávam 4,5/5 (áno, 0,5 boda dole za tú knižnú brutalitu. Ja to autorke nezabudnem! XD)

Za poskytnutie tejto knihy by som sa chcela poďakovať vydavateľstvu YOLi (Ikaru). Knihu si môžete kúpiť TU

Kris :3